Dvě vítězství si přivezly hráčky Basket Pastelky U17 z venkovních zápasů. V sobotu jsme jely k soupeři do Ústí nad Labem, který je v čele tabulky skupiny A a Pastelky s ním ve třech zápasech vždy prohrály. Na začátku zápasu jsme si řekly, že můžeme pouze překvapit a proto si hru užijeme a budeme si zkoušet herní akce, které trénujeme. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná a boleslavačky ji vyhrály o koš 14:16. Ve druhé čtvrtině se boleslavským děvčatům dařilo a vytvořily si 14 bodový náskok do druhé půle zápasu. Soupeř po výměně stran změnil obranu a přešel do zóny, která nám stále dělá problémy. I když soupeřky pomalu stahovaly body, nepodařilo se jim do konce hrací doby stáhnout celých 14 bodů a tak Basket Pastelka vyhrála 51:54 a získala tak cenný skalp vedoucího družstva.

V neděli jsme naopak jely k soupeři (ASK Lovosice), se kterým jsme letos třikrát vyhrály a čtvrté vítězství jsme si nenechaly vzít. Začátek zápasu byl vyrovnaný soupeř hrál opět zónovou obranu i přesto ale tahal za kratší konec a první čtvrtinu jsme vyhrály 9:12. Ve druhé čtvrtině jsme zabraly v obraně a soupeř dal pouze 3 koše a tak jsme zvýšily náskok na 10 bodů 15:25. Ve druhé půlce jsme pokračovaly ve stejném tempu a zvítězily 35:55. V tomto zápase se prosadily skoro všechny hráčky a body si mezi sebe hezky rozdělily, byla to dobrá týmová práce.

Za oba zápasy holky zaslouží velkou pochvalu hlavně za bojovnost (obzvlášť v sobotu tu hodně bolelo) a předvedenou týmovou hru.

Body za víkend: Verča 7, Míša, Bára 6, Terka H. 27, Olí 17, Šárka 9, Zuzka 6, Anička V. 14, Terka F., Anička Š. 10, Týna 5, Terka D. 8