Pastelka MB - BA Sparta  70: 60 (24:9 44:32 57:44)

Pastelka MB - Prostějov 77:67 (20:21 40:44 54:53)

Pastelky o tomto víkendu čekalo potvrzení vynikající sezóny. Musely porazit tým z Prostějova, aby uhájily před posledními zápasy druhou postupovou příčku v tabulce. V sobotu je čekala dosud suverénní a celou sezónu neporažená BA Sparta. Jen ty nejodvážnější si připouštěli možnou výhru v tomto zápase, zvláště po výrazné prohře na Spartě o 50 bodů. Domácí tým však zaskočil dokonale soupeře, kdy vyhrál první čtvrtinu 24:9. Soupeř se snažil vrátit do zápasu, ale odhodlaný a bojový výkon domácích stačil na udržení náskoku až do konce zápasu a tím se postaral o největší výsledkové překvapení celé soutěže. Superzbraní v útoku byla nezastavitelná Markéta Dřevová s 32 body, doplněná rovnoměrně týmovým výkonem celého družstva jak v obraně, tak v útoku řízeného nestárnoucí Hanou Nezdařilovou Kelbichovou. Domácím se podařilo hosty ubránit na 60 bodů, což je o 24 méně než jejich průměrné skóre.

25/25 2/2 22/14   14   70

Nedělní zápas, kde Pastelky figurovaly v jasné roli favorita, se však neodehrával dle představ domácích. Družstvo z Prostějova, posilněné sobotní výhrou ve Strakonicích, přijelo do Mladé Boleslavi oplatit domácí porážku od Pastelek. Začátek zápasu tomu plně nasvědčoval. Na domácích hráčkách byla vidět únava ze sobotního mimořádného výkonu a měly problémy s tvrdou hrou hostů. Domácí nedokázali efektivně bránit zkušené hráčky Prostějova a za první poločas inkasovali 44 bodů a neustále dotahovali skóre. Hra domácích byla nekompaktní a hráčky si nevyhověly jak v obraně, tak v útoku. Druhý poločas Pastelky výrazně zlepšily obranu a za třetí čtvrtinu obdržely pouze 9 bodů a tím se ujaly nejtěsnějšího vedení o 1 bod. Poslední čtvrtina dramatického utkání ukázala bojovnost a odhodlání Pastelek, kterou vyhrály  23:14 a tím rozhodly o vítězství v tomto zápase a postupu do 1. Ligy.