Na Zelený Čtvrtek odcestovaly hráčky Basket Pastelka MB U17 a U15 společně do Ostravy na Easter Tournament. U17 ve skupině A nás čekaly družstva ze Sokolova, Havlíčkova Brodu a maďarské družstvo Akadémia Györ. Jako první a jak se i později ukázalo nejdůležitější zápas nás čekal proti starému známému BCM Sokolov, se kterým jsme se potkávaly loňskou sezónu a nedokázaly jsme jej ještě ani jednou porazit. Začátek nám nevyšel úplně podle představ, přesto jsme v poločase prohrávaly jen o 9 bodů a udržovaly jsme si malou naději. Jenže to by nesměl přijít naprostý výpadek ve třetí čtvrtině, kdy boleslavačky byly schopné se pouze 2x prosadit. Utkání nakonec Sokolov s přehledem ovládl a uštědřil nám první porážku na turnaji 63:30.

Body: Růžičková 12, Vágnerová a Nováková po 6, Hofmanová, Pavlíčková a Hásová po 2, Demeterová, Ševelová, Maňásková, Fišerová, Šípková a Baboráková.

Ve druhém zápase jsme nastoupily proti Havlíčkovu Brodu, který byl doplněn ještě o hráčky Znojma. Úvodní čvrtina byla vyrovnaná, ale ve druhé jsme si dokázaly vytvrořit dostatečný náskok, takže jsme po prvním poločase vedly 15:37. Ve druhém poločase se krásně protočily všechny hráčky lavičky a zvítězily jsme 35:52.

Body: Růžičková a Nováková po 10, Pavlíčková 9, Ševelová 8, Vágnerová 6, Hofmanová 4, Hásová 3, Maňásková 2, Demeterová, Fišerová, Šípková a Baboráková

Poslední zápas ve skupině jsme hrály s favoritem skupiny, který porazil hráčky Sokolova o 33 bodů. Hrály jsme i v jiné hale, kde rozhodčí moc nepískali a hrál se zde velmi tvrdý a pro hráčky bolestivý basketbal. Holky byly před zápasem ze soupeřek takzvaně poprděné, ale nakonec na ně vlítly a v první čtvrtině byly vyrovnaným soupeřem. Pak už ale výborné maďarky naše hráčky začly přejíždět. Nakonec jsme prohrály vysoko 24:69, ale holky zápas nevzdaly a bojovaly.

Body: Růžičková 12, Pavlíčková 5, Hásová 3, Hofmanová a Vágnerová po 2, Demeterová, Nováková, Ševelová, Maňásková, Fišerová, Šípková a Baboráková.

V naší skupině A jsme tedy obsadily 3. místo, což znamenalo, že už můžeme být nejlépe 5. A to byl náš cíl. Jako první nám v cestě stály soupeřky z Litvy tým Aluksne. Zápas byl od začátku vyrovnaný a jako rozhodující se ukázala třetí čtvrtina, kde jsme soupeřkám odskočily na 10 bodů, což byl i nakonec rozdíl v celkovém skóre a Basket Pastelka zvítěžila 51:41.

Body: Pavlíčková 9, Hofmanová 8, Vágnerová a Hásová po  7, Nováková, Růžičková a Maňásková po 4, Demeterová, Šípková a Baboráková po 2, Fišerová.

Zápas o 5.místo jsme hrály proti Šlapanicím. Opět jsme hrály v hale, kde se píšťalka moc nepoužívala. Soupeřky byly robustnější a my jsme se zrovna necítily fit (rýmička, škrábání v krku, únava...) Věděly jsme, že zápas bude těžký, ale nepřipouštěly jsme si nic jiného než výhru. Od začátku nepadalo moc košů, přestože jsme byly lepším týmem s mnohem více doskoků, tak nám to tam prostě ne a ne spadnout. V poločase jsme prohrávaly při velmi nízkém skóre 11:10. Třetí čtvrtinu jsme dokázaly otočit v náš prospěch a vedly jsme o 3 body. Poslední čtvrtinu jsme ještě další 3 bodíky přidaly a po dramatickém utkání jsme slavily výhru 26:32 a také 5. místo na turnaji.

Body: Růžičková 11, Nováková 6, Hofmanová 4,Baboráková a Vágnerová po 3, Šípková a Hásová po 2, Maňásková 1, Pavlíčková, Ševelová, Demeterová, Fišerová.

Celý turnaj nás trápily hlavně přihrávky a velké množství nedaných košů. Nicméně ani jeden zápas holky nevzdaly a bojovaly až do posledních minut, zápasy s Brodem, Aluksne a Šlapanicema dokázaly po vyrovnaném boji, vždy dotáhnout k vítěznému konci. Navíc jsme si turnaj maximálně užily a máme mnoho krásných zážitků (Hásovky boty, bakterie v tramvaji, nejhorší Dj atd atd atd.)