O tomto víkendu se družstvo Šmoulinky zúčastnilo Brandýského poháru, kde nastoupily v kategorii U11, tedy hrály proti o rok (u některých minišmoulinek i více let) starším děvčatům. Turnaj měl sloužit hlavně k získání zkušeností a nepočítalo se, že by holčiny mohly bojovat o medaile.

V pátek nastoupily proti domácímu Brandýsu a do zápasu vstoupily výborně. Domácím dovolily dát pouze jeden koš až v poslední minutě první čtvrtiny 2:13 a naprosto stejný scénář byl i ve druhé čtvrtině a tak jsme v poločase vedly 4:25. Hra se v druhém poločase více vyrovnala a nepadalo mnoho košů, pozitivní ale bylo, že se na hřiště dostaly všechny hráčky včetně našich nejmenších. Nad Brandýsem jsme zvítězily 13:31.

V sobotu v prvním zápase nás čekalo polské družstvo Stryków, které vzhledově už vypadlo starší (hlavně jejich dvě velké pivotky). Holky se ale vůbec nezalekly a zvítězily 35:17.

Druhý sobotní zápas měl rozhodnout o prvním a druhém místě ve skupině A. Bohužel Karlovy Vary už byly nad naše síly a poprvé se projevil věkový rozdíl. Nicméně holky se nevzdávaly a bojovaly. Zápas jsme prohrály 59:15 a obsadily tak druhé místo ve skupině A a tak nás čekal semifinálový zápas s prvním týmem skupiny B, kde naprosto jednoznačně kralovalo družstvo BK Studánka Pardubice.

Semifinálový zápas měl jasného favorita, Pardubické hráčky byly daleko vyšší a už technicky zdatnější. Zápas jsme prohrály 10:55 a tak nás v neděli čekal zápas o 3.místo proti Čelákovicím. Podle výsledků z předchozích zápasů se dalo odhadnout, že to bude těžký a vyrovnaný zápas.

Do nedělního zápasu o bronz první pětka vstoupila výborně a dokázala vytvořit malý náskok 9:1. Pak se hra více vyrovnala, ale i druhá pětka udržovala náskok a poločas byl 17:8 pro Pastelky. I druhý poločas byl vyrovnaný, ale náskok Čelákovice už nedokázaly smazat a na konci zápasu svítilo na tabuli skore 34:25 pro Basket Pastelka. Holky svou bojovností a týmovou hrou vybojovaly krásné 3. místo na turnaji. Všechny hráčky zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon po celý turnaj. Velké pozitivum bylo, že do zápasů mohly nastoupit i naše nejmladší osmileté šmoulinky a i ty bojovaly o každý míč a mají velký respekt, že se nezalekly starších soupeřek.

Gratulujeme Elišce Adamcové, která se probojovala do All Stars Teamu.