Ženy tento víkend nedokázaly vybojovat první místo v tabulce, ale na hřišti bojovaly jak mohly.
V sobotu jsme přivítaly hráčky z USK Praha a už dopředu jsme věděly, jak tento zápas bude těžký. Mladé družstvo z Prahy je opravdu silné a neuvěřitelně rychlé. Snažily jsme se s nimi držet krok, ale celý zápas jsme byly ty, co dotahovaly a jelikož jsme byly velmi oslabené, na konci zápasu nám už nezbyly síly.
Do nedělního zápasu jsme nastoupily odhodlaně a s přesvědčením, že dnešní zápas proti dalšímu pražskému celku, tentokrát Aritma Praha, musíme vyhrát. Oproti včerejšku jsme měly o další dvě hráčky míň a bylo jasné, že dneska musí zabojovat a rvát se i hráčky z U19, které ženy pravidelně doplňují. Jedna z nich nastoupila i do základní pětky, ale pochvalu zaslouží všechny. Dnes jsme vyhrály větší bojovností a větší touhou po vítězství. Z podkoše nám to stále nepadalo, ale naštěstí jsme měly jasnou výškovou převahu a tudíž jsme zvládly soupeřky přeskákat .
Za 14 dní nas čekají další domácí zápasy a budeme se snažit nenechat si poslední body v základní části od soupeřů z Moravy vzít.
ŠKO - ENERGO MB x USK Praha- 56:75
Body : Růžková 16, Šípová 14, Dřevová 12, Bolardtová 5, Košvancová 4, Mocová 4, Vitovská 1, Růžičková, Matulková, Vinšová, Drabková, Červinková

ŠKO - ENERGO MB x Aritma Praha - 92:76

Body: Šípová 29, Růžková 15, Mocová 15, Dřevová 14, Růžičková 7, Vitovská 7, Košvancová 4, Drabková 1, Vinšová, Červinková