Družstvo U19 dokázalo o tomto víkendu přetrhnout šňůru prohraných zápasů a holky zvládly doma vybojovat plný počet bodů.
V sobotním utkání proti pražským Nuslím dokázaly holky zvítězit krásným rozdílem 19ti bodů, kdy soupeře porazily úspěšnou střelbou a kdy dokázaly v zápase využít výškové převahy.
V neděli byl zápas proti družstvu Slovanky o poznání těžší. Sice jsme v polovině utkání vedly krásným rozdílem 12ti bodů, ale věděly jsme, že soupeřky se jen tak nevzdají a opět během špatného vstupu do třetí čtvrtiny dokázaly soupeřky náš náskok stáhnout a poprvé se dostat do vedení. Holky se však nechtěly vítězství jen tak vzdát a přestože necelé dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávaly, tak úspěšnou střelou Olíwky a k tomu košem za dva body jsme se opět dostaly do vedení. Týmovou obranou a neskutečnou dravostí, kterou se holky rozhodly tento zápas už nepustit , jsme dokázaly vyhrát těsným rozdílem dvou bodů.
Za tento víkend zaslouží všechny hráčky obrovskou pochvalu a věřím, že kdyby předvedenou chuť do hry, bojovnost a touhu po vítězství dokázaly převést do dalších zápasů, tak bychom mohly na vítězné vlně ještě chvilku vydržet!
Pastelka x Nusle 80:61
Body : Dvořáková 20, Vitovská 16, Červinková 13, Růžičková 9, Nováková 8, Drábková 4, Klosová 4, Ondráčková 2, Hušková 2, Pražáková 2, Šípková
Pastelka x Slovanka 67:65
Body: Růžičková 18, Vitovská 17, Červinková 15, Drábková 6, Pražáková 4, Nováková 3, Hušková 2, Klosová 2, Šípková, Ondráčková