Tento víkend vstupovaly do nové sezóny hráčky U19. Bohužel 2x neúspěšně. Zklamání z proher je o to větší, že obě prohry byly velmi těsné. V sobotu o 2 body a v neděli pak o body 4.
Oba zápasy byly velmi fyzicky náročné, ale sobotní proti Slovance asi víc.
Páteční předehrávané utkání s družstvem z pražských Nuslí bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Většinu utkání jsme vedly, přestože pouze o pár bodů, ale vítězství nás stálo 23 neproměněných trestných hodů a spousty neproměněných košů z pod koše.
Nedělní zápas jsme sice zlepšily střelbu trestných hodů, i když ne nijak výrazně, ale bohužel neproměněné střely z bezprostřední blízkosti jsme zlepšit nedokázaly. Naopak jsme celé utkání tahaly za kratší konec. Přestože družstvo soupeřů mělo problém s fauly, tak jsme nedokázaly tohoto hendikepu využít v náš prospěch.
Bohužel se tento víkend neradujeme z výhry, ale za 14 dní nás opět čeká domácí prostředí a věříme, že se štěstí, které jsme neměly tento víkend, přikloní na naši stranu a budeme se radovat z vítězství.
Pastelka MB x Sokol Nusle 77:79
Body: Vitovská 24, Havelková 22, Drábková 12, Růžičková 8, Pražáková 6, Hušková 3, Kerdová 2, Šulcová, Ondráčková, Červinková
Pastelka MB x Slovanka B 60:64
Body: Vitovská 15, Havelková 15, Růžičková 15, Šulcová 4, Drábková 4, Kerdová 4, Pražáková 3, Hušková, Ondráčková, Červinková, Suchá