Těžký ale úspěšný víkend za sebou mají hráčky U19. Opět nás čekaly venkovní utkání, kdy v sobotu jsme vyrazily do Prahy a odehrály utkání s týmem HB basket. Přestože jsme vyhrály jasným rozdílem, tak soupeřky nebyly lehkým protivníkem, bojovaly o každý míč po celý zápas a rozhodně nám nedaly žádný bod zadarmo. Pro nás bylo těžké udržet koncentraci po celou dobu utkání, když již v poločase bylo víceméně rozhodnuto.
Za to nedělní utkání bylo úplně jiné. První překážkou bylo nepříjemné brzké vstávání před cestou do Plzně. Avšak včasný příjezd a důsledné rozcvičení holkám pomohlo a přestože jsme první čtvrtinu prohrály o 5 bodů, tak do poločasu jsme to zvládly otočit a vyhrávaly jsme v polovině utkání o 9 bodů. Ale věděly jsme, že utkání se samo nevyhraje a soupeř se sám neporazí. Ve druhé polovině jsme tahaly celou dobu za pomyslný delší konec, ale výhra byla jednoznačně vybojovaná a zasloužená. Holky se rvaly o každý míč a bojovaly v obraně. Touha po vítězství byla o malinko větší na naší straně a tak se k nám přiklonilo i pomyslné sportovní štěstí a my vyhrály o pouhé dva body.
Teď nás čeká měsíční zápasová pauza, tak se nám bude makat lépe po krásném začátku letošní sezóny.
HB Basket x Pastelka - 38:74 (16:24 20:44 38:74)
Body: Vitovská 22, Havelková 17, Hušková 10, Drábková 7, Šulcová 5, Kerdová 5, Pražáková 4, Ondráčková 3, Vlasáková 1, Klosová
DBaK Plzeň x Pastelka - 72:74 ( 24:17 36:45 54:66)
Body: Vitovská 27, Havelková 16, Drábková 11, Ondráčková 8, Hušková 6, Pražáková 4, Šulcová 2, Kerdová, Vlasáková